Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi Kuruluşu, Kapsamı, Üyeleri, Yapılan İşler Ve Hedefleri

Tekirdağ İli sınırları dahilinde kurulan sekiz adet Islah Organize Sanayi Bölgesinden biri olan Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi, BİLİM SANAYİ Ve TEKNOLOJİ BAKANLIĞI 'na bağlı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü 'nün 04/05/2012 tarihli yazısı ve ekinde onayladığı kuruluş protokolü ile Tüzel kişiliğini kazanmış, 279 sicil no su ile çalışmalarına başlamış ve yürütülen Islah çalışmalarının neticelenmesi sonucu 11.10.2013 tarihinde onaylanan kuruluş protokolü ile Islahtan çıkarak OSB niteliği kazanmıştır.

Müteşebbis heyet, Sayın Valimiz Mehmet CEYLAN başkanlığında, Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı, Çorlu Ticaret Ve Sanayi Odası, Ergene Belediyesi katılımcıları ile 15 asil ve 15 yedek üyeden oluşmaktadır.

Yönetim Kurulumuz, Çorlu Kaymakamımız Sn. Levent KILIÇ' ın başkanlığında, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sn. Metin AKGÜN, Ergene Belediye Başkanı Rasim YÜKSEL ve Tic. Odasını temsilen Sn. İbrahim KASAP ve Sn. Mehmet ELVERDİ olmak üzere 5 asil ve 5 yedek üyeden oluşmaktadır.

Velimeşe  Organize Sanayi Bölgesi sınırı, toplamda 988.10 hektarlık alanı ile Tekirdağ bölgesinin en büyük OSB si olmaya aday konumdadır. Bölge içerisindeki 182 adet işletme genel olarak, tekstil, maden endüstrisi, enerji üretimi, lojistik ve depolama, akaryakıt gibi sanayi kollarında faaliyet göstermekte olup doluluk oranımız yaklaşık %40 dır.

Hava Durumu
Çorlu 3 Günlük Tahmin
merkez bankası

Tasarım & Güncelleme : ElitNET