14.08.2017 - 17:33                                                                       Paylaş:

Sayın Sanayicimiz,

Bilindiği üzere sanayi işletmelerinin her yıl hafta tatili günlerinde çalışabilmek için hafta sonu çalışma ruhsatı almaları zorunluydu.

01.07.2017 tarih ve 30111 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan, 7033 nolu "Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 1. maddesinde 2/1/1924 tarihli ve 394 sayılı Hafta Tatili Hakkında Kanun yürürlükten kaldırılmıştır." hükmüyle, bundan böyle sanayicilerin hafta sonu çalışma ruhsatı alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Aynı kanunun 2. maddesinde "Sanayi İşletmeleri üretim faaliyetine başlamadan önce sanayi siciline ön kayıt olmak zorundadır. Sanayi işletmelerine işyeri açma ve çalışma ruhsatı düzenlemesi için sanayi siciline kaydolduğuna dair yazı, işyeri açma ve çalışma ruhsatı veren idareler tarafından aranır" hükmüyle sanayicilerimizin mutlaka sanayi siciline kayıt olmaları gereklidir.

7033 sayılı kanun uyarınca, sanayicilerimizin hafta sonu çalışma ruhsatı almak için T.C. Ergene Belediyesi veznesine veya hesabına herhangi bir ücret yatırmalarına ve Müdürlüğümüze konuyla ilgili başvuru yapmalarına gerek bulunmamaktadır.

Ayrıca, bundan böyle İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı başvuru evraklarında, güncel tarihli sanayi siciline kaydolduğuna dair yazı bulundurulmalıdır.

7033 sayılı Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanununu incelemek için tıklayınız.

Bilgilerinize önemle duyurulur.

Hava Durumu
Çorlu 3 Günlük Tahmin
merkez bankası

Tasarım & Güncelleme : ElitNET